Nábytkáři zajeli na For Furniture

Ve vlaku ... V jarních měsících se koná několik významných nábytkářských veletrhů. Na počátku března se na vídeňském výstavišti byli podívat učitelé dřevooborů, na pražský For Furniture a Habitat se vydali studenti 2. a 3. ročníku „nábytkářské a dřevařské výroby“ a na brněnský veletrh Mobitex se vypraví následně truhláři.

Pražský veletrh svou kvalitou povyšuje, přesto jednoznačně zaostává za vídeňskou akcí. Vzhledem ke své rychlejší dostupnosti vlakem jsme mu dali ale přednost a dobře jsme udělali.
Ve všech směrech jsou trendy v nábytku směrované k návratu k přírodním vzhledům a materiálům, čistým plochám a povrchům, použití kvalitních materiálů, nejmodernější techniky a doplňkovému LED osvětlení. Studenti „nábytkáři“ mohli vnímat nové trendy v designu všech typů nábytku a zařizovacích předmětů včetně schodišť, dveří a oken.
bambus ... Souběžně s veletrhem nábytku pro domov, zahradu a kanceláře probíhaly v ostatních halách výstaviště PVA v Letňanech i expozice zabývající se stavbami včetně dřevostaveb, zateplováním, navrhováním zahrad, obnovitelnými zdroji energie použitelnými u domů apod.

Tak příští rok nashledanou. :-)

Ing. Marek Chládek

PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE